Smedelundsgade 39 4300 Holbæk

Ring på 59 43 43 11

Tandlægerne Eggers & Vester er Årets Elevplads 2016

Hvert år kårer HK den bedste elevplads i samarbejde med en række sjællandske erhvervsskoler. Vi er både stolte og glade over, at Tandlægerne Eggers & Vester i år er blevet kåret til bedste elevplads 2016. Eleverne på tandklinikker på både Sjælland og Lolland-Falster kunne nominere den klinik, hvor de havde elevplads, og valget faldt på vores klinik.

Vores kernefokus har altid været at skabe et trygt miljø på klinikken, hvor fagligheden er høj og hvor der er rart at være. Vi tager særligt hånd om vores elever, og det betyder meget for os, at eleverne også føler, at de bliver taget godt imod og får et godt læringsforløb i deres tid her hos os. Kåringen kom på baggrund af de mange tidligere elever på klinikken, der har været begejstrede for elevforløbet her hos os. Det betyder, at vores bestræbelser har båret frugt, og vi er lykkedes med at skabe et sundt og lærerigt arbejdsmiljø.

Vores elever betyder meget for os, for de er fremtidens klinikassistenter og kommer til os med så stor entusiasme og glæde ved at lære og få praktisk erfaring, at de er særdeles værdifulde medarbejdere.

 

Glade medarbejdere og godt arbejdsmiljø

HK Privat Sjælland, som er fagforeningen for tandklinikassistenter, har i forbindelse med kåringen understreget, hvor højt man vægter faglige udfordringer og et varmt og støttende arbejdsmiljø. Derfor er prisen for bedste elevplads et dejligt skulderklap, som vi sætter stor pris på.

Helt generelt er vores filosofi, at glade og motiverede medarbejdere yder deres bedste, og derfor lægger vi altid stor vægt på at skabe og fastholde et godt arbejdsmiljø med højt til loftet på vores klinik.

Kontakt

Tandlægerne Eggers & Vester
Smedelundsgade 39
4300 Holbæk

Tel: 59 43 43 11

Telefontider

Mandag
8.00 - 14.00
Tirsdag
7.30 - 15.00
Onsdag
8.00 - 14.00
Torsdag
8.00 - 14.00
Fredag
8.00 - 14.00
×
Menu
Ring op
Bestil tid
Find vej

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies og godkender vores privatlivspolitik mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk